Kadın - LGBTİ+

Av. Dilara Yıldız fail erkek Oktay Dönmez tarafından katledildi

Avukat Dilara Yıldız, eski nişanlısı tarafından silah zoruyla getirildiği İstanbul Tuzla’da bir restoranda katledildi.

İddiaya göre işleri nedeniyle bir kaç gündür şehir dışında olan Yıldız, evine döndüğünde eski nişanlısı Oktay Dönmez’i karşısında buldu. Dönmez tarafından burada şiddete uğrayan Yıldız daha sonra silah zoruyla Tuzla’daki bir restorana götürüldü. Avukat Dilara Yıldız burada çevredekilerden yardım istedi, haber verilmesi üzerine restorana polis geldi. Bu sırada Dönmez tabancayla Dilara Yıldız’a 5 kez ateş etti. 28 yaşındaki Dilara Yıldız olay yerinde yaşamını yitirdi. Kadın katili Oktay Dönmez gözaltına alındı.

Güncellendi…

Dilara Yıldız’ın otopsi işlemleri sürerken, Adli Tıp Kurumu önündeki bekleyen Gamzenur Akyel, o gece yaşananları anlattı. Akkaya, “10 gün önce kuzenim il dışında iş gezisi seyahatindeydi. 10 gün boyunca kuzenimin evinde anahtarsız bir şekilde giriyor. Ultra üstün güvenlikli sitede 10 gün boyunca kuzenimin evinde duruyor. Dün akşam kuzenim eve geldiğinde evde görüyor.

Astsubay nişanlısı tarafından katledilen genç avukatı

Kendisi astsubaydı silah zoruyla kuzenimi tutuyor. Ardından yemek yemek için dışarı çıkıyorlar. Karakolun yanındaki ciğerciye götürüyor. Ciğercide 4-5 kurşunla kuzenimi vuruyor. Kendisi avukattı ve müvekkili eğer bir kadını öldürmüşse o davaya bakmıyordu. Kendisinin uzaklaştırma kararı vardı buna rağmen eve girmiş.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan katil Oktay Dönmez’in, Avukat Dilara Yıldız’a sosyal medya üzerinden attığı mesajlarla bir süredir tehditlerini sürdürdüğü görüldü. Dönmez’in, Dilara Yıldız’a attığı mesajlarda Yıldız’ı öldüreceğini planladığını ve kendisine “çok zamanın yok bu hayatta” diyerek tehdit ettiği görüldü. Mesajları sosyal medya hesabında paylaşan Yıldız, “Özür dileyerek paylaşmak ve buradan cevap vermek istiyorum.. Öncelikle bu yabancı kaynaklı numaradan yazınca şikayet etsem de bulunamam sanıyorsun, rahatsın ama nasıl bulunduğunu sana yaşatarak öğreteceğim.” dediği görüldü.

Paylaşın